Aksesuarlar

Çatı pencereleri için VELUX aksesuarlar

Aksesuarlar

Teleskopik çubuklar ve adaptörler

Bu adaptör elle ulaşılamayan manüel kullanımlı perdeler için idealdir. Perdenizi kontrol etmek için teleskopik kontrol çubuğu kullanmak istiyorsanız, adaptörü perdedeki alüminyum kol çubuğuna eklemeniz yeterlidir.

Bakım kitleri

VELUX çatı pencerenizin ömrünü uzatmak istiyorsanız veya sadece rötuş yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

VELUX, hava filtresi değiştirme, çizikleri onarma, menteşeleri yağlama, pencerenizi boyama veya yeni ve parlak bir vernik uygulama gibi işlemlerinizi kolaylaştıracak çok çeşitli ürünler sunmaktadır.

Elektrikli Aksesuarlar

Manüel kullanımlı VELUX çatı pencerenizi yükseltmek isterseniz, sunduğumuz motorlardan birini takarak pencerenizin elektrikli veya solar VELUX INTEGRA® çatı penceresi gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pencerelerimizin çoğu için ve ayrıca evinizde 20 yılı aşkın süredir kullandığınız pencereler için çözümler sunmaktayız.

Güvenlik ve kilitler

Açılma kısıtlayıcıyla VELUX çatı pencerenizin ne kadar açılacağını kontrol altında tutabilirsiniz. Bu durumda pencere havalandırma sağlamak için açılabilir ancak pencereyi belirlediğiniz noktayı aşacak şekilde açmak ve/veya temizlik amacıyla serbest bırakmak isterseniz özel bir anahtara (ZOZ 011 – ayrı satılır) ihtiyacınız olur.

Ortalama güvenlik düzeyinin üstüne çıkarak çatı penceresinin açılmasını daha fazla kısıtlamak isterseniz çelik güvenlik kilidini kullanabilirsiniz. Güvenlik cihazı kilitlendiğinde kanat açılamaz ancak pencerenin havalandırma fonksiyonu çalışmaya devam eder.

Dikkat!
Açılma kısıtlayıcı ve güvenlik kilidinin alttan açılımlı çatı pencerelerinde kullanılamadığını lütfen unutmayın