Gölgelikler

Gölgelikler

Gölgelikler

Etkili ısı korumasıyla odanızı serin tutun

Şu oda türleri için tavsiye edilir:

  • Isı koruması
  • Şeffaf kumaş
  • İçeriden monte edilir

Dışarıya takılan VELUX gölgelik, güneş ışınlarını pencere camına ulaşmadan engeller ve ısınmayı %72 oranına kadar azaltır. Sıcak ve güneşli bir günde evinizin konforunu korumanıza yardımcı olur. Gölgelikler şeffaf olduğu için manzaranın keyfini sürmeye devam edebilirsiniz.

Manuel gölgeliğin nasıl çalıştığını görün

Renkler

%14 ışık geçirgenliğine sahip siyah kumaş (5060) olarak mevcuttur.
VELUX gölgelikler bir odanın aldığı ısıyı %72 oranında azaltabilir.
.

Hangi perde kullanım türünü seçmeliyim?

VELUX perdeniz için uygun kullanım türünü seçmek amacıyla, çatı pencerenizin yerini ve perdenin konumunu ne sıklıkla ayarlamayı beklediğinizi dikkate almanız gerekir.

Solar ve elektrikli perdeler uzaktan kumandalıdır ve elle ulaşılamayan VELUX çatı pencereleri için veya tavan arası odalarına yenilikçi lüks bir hava katmak isteyenler için ideal seçimdir.

Manuel kullanım

VELUX gölgeliğin kullanımı çok kolaydır. Pencereyi açmanız, 180 derece döndürmeniz ve perdeyi alt kanadın dış tarafındaki iki kancaya sabitlemeniz yeterlidir. Gölgelik içeriden monte edilebilir ve gölgelik kapalıyken de pencereyi açıp kapatabilirsiniz.

Elektrikli seçenek

Uzaktan kumandalı ve elektrikli gölgelikler VELUX INTEGRA® çatı pencerenizle birlikte verilen akıllı dokunmatik ekranlı VELUX INTEGRA® uzaktan kumandayla çalıştırılır. Gölgeliğinizi uzaktan kontrol etmenizi sağlayan yenilikçi bir çözümdür. VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Gölgeliğinizi odada istediğiniz yerden kontrol edebilir, günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.

Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencerem yoksa ne olur?

Kablolama gerektirmeyen yapısı sayesinde Solar perde ve panjur seçenekleri sizin için ideal çözüm olacaktır.

Solar seçenek

Solar gölgelikler ürünle birlikte verilen uzaktan kumandayla çalıştırılır. Solar INTEGRA® çatı pencereniz varsa, pencerenizle birlikte verilmiş olan, dokunmatik ekranlı akıllı uzaktan kumandayı da kullanabilirsiniz. Manuel pencerenize uygulayacağınız gölgeliği kumanda ile açıp kapamak istiyorsanız da Solar Gölgelik sizin için doğru seçim olacaktır.
VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Gölgeliğinizi odada istediğiniz yerden kontrol edebilir, gölgeliğin günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.

Gerekirse, solar gölgelik manuel olarak da çalıştırılabilir. Şarj edilebilir güneş pili, kendisini şarj edecek doğrudan güneş ışığı almadığı bir anda, önceden depoladığı enerjiyle perdeyi 600 kez daha açıp kapatabilir.

Malzeme

VELUX gölgelikler performanslarını uzun süre koruyabilmeleri için açık havaya dayanıklı, %100 polyester file kumaştan üretilir.
Elektrikli ve solar gölgeliklerde lake alüminyum üst kapak bulunur. Elektrikli ve solar gölgelikler lake alüminyum yan kanallarda çalışır.

Garanti

Tüm VELUX perdeler standartlara tam olarak uyacak şekilde, en kaliteli malzemelerle üretilir ve yıllar boyunca sorunsuz kullanım sunacak şekilde tasarlanır. Tüm VELUX perde ve panjurlar 2 yıl garantilidir.

Perdeleri görün

Karar vermekte zorlanıyorsanız, VELUX Türkiye showroom’da perde örneklerini görebilirsiniz. Ayrıca tüm renklerin yer aldığı renk kataloğumuz da karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Montaj Talimatları

PDF’ler detaylı şekilde hazırlanmıştır, içindeki resimli talimatlar, montaj sürecinin her bir aşamasında size dikkatlice yardımcı olur. PDF dosyasını okuyabilmek için, bilgisayarınızda Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Program ücretsizdir ve ücret ödemeden Adobe adresinden indirilebilir.

VELUX gölgelik – manuel
VELUX gölgelik – elektrikli
VELUX gölgelik – solar