Panjurlar

Panjurlar

Panjurlar

Eksiksiz koruma

Şu oda türleri için tavsiye edilir:

Isı koruması
Tam karatma
Yalıtım ve ses azaltma
Her iklim ve yılın her dönemi için ideal olan VELUX stor panjur, odanızı yazın aşırı ısınmadan korur, kışın sıcak tutar ve günün her anında ışığı tamamen engellemenize olanak tanır.

Manuel bir panjurun nasıl çalıştığını görün

Renkler

Açık gri alüminyum, koru gri alüminyum (standart) ve bakır giydirmeli koru gri alüminyum seçenekleri mevcuttur.

VELUX stor panjurlar lake alüminyum yan kanallarda çalışır. Ayrıca kullanımda değilken panjuru gizleyen, pencereye çok estetik bir biçimde entegre edilmiş üst kapakla birlikte gelirler.

Hangi panjur kullanım türünü seçmeliyim?

VELUX stor panjurunuz için uygun kullanım türünü seçmek amacıyla, çatı pencerenizin yerini ve stor panjurunuzun konumunu ne sıklıkla ayarlamayı beklediğinizi dikkate almanız gerekir. Solar ve elektrikli stor panjurlar uzaktan kumandalıdır ve elle ulaşılamayan VELUX çatı pencereleri için veya tavan arası odalarına yenilikçi lüks bir hava katmak isteyenler için ideal seçimdir.

2 kademeli açık-kapalı konumlu standart manüel panjur

Açık- kapalı konumlu standart manüel kullanımlı panjur

Standart manüel kullanımlı stor panjur sadece tamamen açık veya tamamen kapalı konumda kullanılabilir. Stor panjur kullanımda değilken kasasının içine gizlenir. Stor panjuru kullanmak için pencereyi açın ve kanat panzere kenetlenene kadar 180 derece döndürün. Pencere kapatılırken panjur otomatik olarak açılır. Panjuru tekrar kapatmak için pencereyi 180 derece döndürün. Panjurun kanatla olan bağlantısı çözüldüğünde klik sesi duyarsınız.

Uzaktan kumandalı – elektrikli

Uzaktan kumandalı ve elektrikli siesta storlar VELUX INTEGRA® çatı pencerenizle birlikte verilen akıllı dokunmatik ekranlı VELUX INTEGRA® uzaktan kumandayla çalıştırılır. Storlarınızı uzaktan kontrol etmenizi sağlayan yenilikçi bir çözümdür. VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Storunuzu odada istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz ve storun günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.

Gerekirse, storun alt tarafındaki kontrol barıyla storu manüel olarak da indirip kaldırabilirsiniz.

Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencerem yoksa ne olur?
Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencereniz yoksa ve elektrikli perde istiyorsanız KUX 100 kontrol sistemini deneyin. Bu, manüel kullanımlı çatı pencerelerinde elektrikli VELUX perde veya panjurları kullanmanıza olanak tanır. Veya KMX 100 kontrol sistemini kullanarak manüel kullanımlı çatı pencerenizi tamamen otomatik hale getirebilirsiniz. KMX 100 kontrol sistemi birden çok elektrikli ürünü çalıştırmanıza olanak tanır.

Her iki kontrol sistemi de perde veya panjuru io-homecontrol® ile uyumlu hale getirecek VELUX uzaktan kumandaya sahiptir. KMX 100 kontrol sisteminde yağmur sensörü de vardır.

Uzaktan kumandalı – solar

Uzaktan kumandalı ve solar siesta storlar ürünle birlikte verilen uzaktan kumandayla çalıştırılır. Solar INTEGRA® çatı pencereniz varsa, VELUX INTEGRA® çatı pencerenizle birlikte verilmiş olan, dokunmatik ekranlı akıllı VELUX INTEGRA® uzaktan kumandasını da kullanabilirsiniz.
VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Storunuzu odada istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz ve storun günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.

Gerekirse, solar gölgelik manüel olarak da çalıştırılabilir. Şarj edilebilir güneş pili, kendisini şarj edecek doğrudan güneş ışığı almadığı bir anda, önceden depoladığı enerjiyle perdeyi en fazla 600 kez açıp kapatabilir.

Malzeme

VELUX siesta storlar OEKO-TEX® sertifikalıdır, polyester kumaştan yapılır ve anodize alüminyum yan kanallarda hareket eder.

Garanti

Tüm VELUX perdeler standartlara tam olarak uyacak şekilde, en kaliteli malzemelerle üretilir ve yıllar boyunca sorunsuz kullanım sunacak şekilde tasarlanır. Tüm VELUX perde ve panjurlar 2 yıl garantilidir.

Ödüllü tasarım

VELUX stor panjurun şık tasarımı Red Dot Design Award ve iF PRODUCT DESIGN AWARD gibi çeşitli uluslararası tasarım ödülleri almıştır.

Montaj talimatları
PDF’ler detaylı şekilde hazırlanmıştır, içindeki resimli talimatlar, montaj sürecinin her bir aşamasında size dikkatlice yardımcı olur. PDF dosyasını okuyabilmek için, bilgisayarınızda Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Program ücretsizdir ve ücret ödemeden Adobe adresinden indirilebilir.

VELUX stor panjur – manüel kullanım
VELUX stor panjur – uzaktan kumandalı ve elektrikli
VELUX stor panjur – uzaktan kumandalı ve solar