Plise perdeler

Plise perdeler

Plise perdeler

Tam mahremiyet sağlayan esnek bir perde

Şu oda türleri için tavsiye edilir:

  • Gün ışığını yumuşak şekilde dağıtır
  • Esnek, kademesiz konumlandırma
  • 20 farklı renk ve tasarım

VELUX plise perde, odanıza hoş ve yumuşak girişi sağlarken mahremiyetinizi korumanın zarif bir yoludur. Gelen ışık miktarının ayarlanabilmesi için pencerede istenen konuma ayarlanabilir; böylece dışarıdaki manzaranın da keyfini sürebilirsiniz.

Perdenin nasıl çalıştığını görün

Stiliniz ne olursa olsun, buna uygun bir perde mutlaka vardır

20 farklı renk ve tasarım mevcuttur.
VELUX stor perdeler odaya giren ışığı yumuşatır. Işığın ne kadar yumuşatılacağı perdenizin rengine bağlıdır.

Hangi perde kullanım türünü seçmeliyim?

VELUX perdeniz için uygun kullanım türünü seçmek amacıyla, çatı pencerenizin yerini ve perdenin konumunu ne sıklıkla ayarlamayı beklediğinizi dikkate almanız gerekir.

Solar ve elektrikli perdeler uzaktan kumandalıdır ve elle ulaşılamayan VELUX çatı pencereleri için veya tavan arası odalarına yenilikçi lüks bir hava katmak isteyenler için ideal seçimdir.

Kontrol barı ve kademesiz konumlandırma ile “Flying” manüel kullanım

Manüel kullanımlı “Flying” plise perdelerin kullanımı çok kolaydır. Perde engelsiz bir çalışma ve kademesiz bir konumlandırma sağlayan yan kanallar içinde çalışır. Pencerenin alt veya üstüne bağlı değildir, böylece perdeyi yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya ayarlayabilirsiniz. Perdeyi istediğiniz şekilde indirmek veya kaldırmak için perdenin alt veya üst tarafındaki kontrol barını kullanın.

Manüel kullanımlı perdenin kontrol barıyla çalıştırılmasını kolaylaştırmak amacıyla, kontrol çubukları, kontrol çubuğu ek uzatmaları ve kontrol çubuğu adaptörleri satın alabilirsiniz.

Uzaktan kumandalı – elektrikli

Uzaktan kumandalı ve elektrikli siesta storlar VELUX INTEGRA® çatı pencerenizle birlikte verilen akıllı dokunmatik ekranlı VELUX INTEGRA® uzaktan kumandayla çalıştırılır. Storlarınızı uzaktan kontrol etmenizi sağlayan yenilikçi bir çözümdür. VELUX INTEGRA® uzaktan kumanda konforu her gün yaşamanız için ve daha iyi mekan havası için önceden ayarlı bir dizi program içerir. Storunuzu odada istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz ve storun günün belirli saatlerinde kapanması ve açılması gibi önceden ayarlı programların tüm özelliklerinin keyfine varabilirsiniz.

Gerekirse, storun alt tarafındaki kontrol barıyla storu manüel olarak da indirip kaldırabilirsiniz.

Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencerem yoksa ne olur?
Elektrikli VELUX INTEGRA® çatı pencereniz yoksa ve elektrikli perde istiyorsanız KUX 100 kontrol sistemini deneyin. Bu, manüel kullanımlı çatı pencerelerinde elektrikli VELUX perde veya panjurları kullanmanıza olanak tanır. Veya KMX 100 kontrol sistemini kullanarak manüel kullanımlı çatı pencerenizi tamamen otomatik hale getirebilirsiniz. KMX 100 kontrol sistemi birden çok elektrikli ürünü çalıştırmanıza olanak tanır.

Her iki kontrol sistemi de perde veya panjuru io-homecontrol® ile uyumlu hale getirecek VELUX uzaktan kumandaya sahiptir. KMX 100 kontrol sisteminde yağmur sensörü de vardır.

Malzeme

VELUX siesta storlar OEKO-TEX® sertifikalıdır, polyester kumaştan yapılır ve anodize alüminyum yan kanallarda hareket eder.

Garanti

Tüm VELUX perdeler standartlara tam olarak uyacak şekilde, en kaliteli malzemelerle üretilir ve yıllar boyunca sorunsuz kullanım sunacak şekilde tasarlanır. Tüm VELUX perde ve panjurlar 2 yıl garantilidir.

Perdeleri görün

Karar vermekte zorlanıyorsanız, VELUX Türkiye showroom’da perde örneklerini görebilirsiniz. Ayrıca tüm renklerin yer aldığı renk kataloğumuz da karar vermenizde yardımcı olacaktır.

VELUX Pick&Click!® sistemiyle kolay montaj

Patentli önceden monte edilmiş montaj braketleri her VELUX çatı penceresinde standart olarak mevcuttur ve her VELUX perdemize uygun olmasıyla montaj işlemini sorunsuz hale getirir. Perde satın aldığınızda montaj talimatları da verilecektir.

Montaj talimatları

PDF’ler detaylı şekilde hazırlanmıştır, içindeki resimli talimatlar, montaj sürecinin her bir aşamasında size dikkatlice yardımcı olur. PDF dosyasını okuyabilmek için, bilgisayarınızda Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Program ücretsizdir ve ücret ödemeden  Adobe  adresinden indirilebilir.

VELUX plise perde – manüel kullanımlı
VELUX plise perde – uzaktan kumandalı ve elektrikli

Perdeler VELUX pencereme uyacak mı?

Orijinal VELUX perdeler ve panjurlar VELUX çatı pencerenizle uyum içinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle en iyi karartma, ışık ayarı, ısı kontrolü veya haşere korumasını sağlamak üzere birlikte size hizmet edeceklerinden emin olabilirsiniz.
Pencerenizin modelini gösteren ürün plakasını (pencere kanadının iç köşesinde bulunur) belirterek VELUX perde siparişi verdiğinizde, her seferinde tam uyumlu ürünü satın aldığınızı göreceksiniz.

Perdeleri nasıl monte edebilirim?

Profesyonel yardım talebinde bulmaya artık gerek yok! VELUX perdeleri birkaç dakika içinde kendiniz de monte edebilirsiniz. Patentli VELUX Pick&Click!™ sistemi, önceden monte edilmiş montaj braketleri sayesinde montajı hızlı ve kolay hale dönüştürür. Küçük veya geniş, eski veya yeni, hangi türden VELUX çatı penceresine sahip olursanız olun, tüm perde ve panjurlarımızın her defasında sorunsuz şekilde yerlerine uyacağından emin olabilirsiniz.

Kaç adet renk/tasarım mevcut?

100’ü aşkın benzersiz tasarım ve stil arasından seçim yaparak perdelerinizle kombinasyonlar oluşturun.
Zarif blok renklerden göz alıcı desenlere, OEKO-TEX® kumaşlardan Disney & VELUX Düş koleksiyonunun çocuklara yönelik tasarımlarına… Geniş renk koleksiyonumuz herkesin kendine uygun bir ürün bulmasını garanti eder. Geniş portföyümüzden istediğiniz perde türünü seçin ve odanıza uyacak renk veya deseni bulun.

Pencereme ulaşamazsam ne olur?

Perde veya panjurlarınız nereye monte edilmiş olursa olsun, çalıştırılmaları için kolay bir yol öneriyoruz. Manüel veya uzaktan kumandayla çalıştırılan perdelerden birini seçebilirsiniz. Uzaktan kumandalı perdelerin elektrikli veya solar enerjili versiyonları mevcuttur ve yenilikçi VELUX uzaktan kumandasıyla evinizde istediğinizden yerden çalıştırılabilir. Bu yenilikçi sistem, evinizi ne zaman ve nasıl havalandıracağınızı ve gün ışığını kontrol etmeyi planlamayı size bırakarak konforu parmak uçlarınıza getiriyor.

VELUX perdeleri nasıl test ediliyor?

Yapılan yoğun testler, her bir VELUX perdesinin yıllarca dayanmasını garantiler. Her tasarım, sorunsuz çalışmayı sağlamak amacıyla binlerce defa açılır ve kapatılır. Tüm malzemeler, perdelerinizin monte edildikleri gün gibi yeni görünmelerini sağlamak amacıyla, en az solmayı elde etmek için güneş ışığına maruz bırakılır ve UV testleri gerçekleştirilir. Orijinal VELUX perdeleri, kalite ve yenilikçilik garantisi taşır.

Sipariş etmeden önce kumaşı görebilir miyim?

Hangi perdenin sizin için uygun olduğuna karar vermeden önce malzemeleri görebilmek ve hissedebilmek güzel bir durumdur. Renkleri ve kumaşları görebilmeniz ve hazır olduğunuzda karar verebilmeniz için VELUX mağazasında kumaş örnekleri sunuyoruz. Beş örneğe kadar ücretsiz sipariş edebilirsiniz.

Akıllı tasarım ve stiller

VELUX perdeler, teknolojinin, tasarımın ve müşteri memnuniyetinin en iyisini sunmak için tasarlanmıştır. Saklı iplerden ve ince hat tasarımından koyu renk karartma yan kanalları ve Oeko-tex kumaşlara kadar neredeyse tüm detaylar yenilikçidir. Bir VELUX perde seçtiğinizde, uzun süre dayanan kalite ve performans seçmiş olursunuz.